Main menu:


Google

Historie firmy

Firma KOFR – servis elektroniky vznikla v květnu 1990. Zaměřila se na širší část oprav v oblasti spotřební elektroniky, domácích elektrických spotřebičů, pořizování videozáznamů a prodej a montáže satelitní techniky.

V roce 1993 kontaktovala firma gestora servisů firmy MOULINEX. Vzhledem k přepokládanému nárůstu počtu oprav vznikla firma KOFR-ELSPO, která se stala autorizovaným servisem záručních a pozáručních oprav výše uvedené značky. Vzhledem ke špatné dostupnosti sídla firmy na Jižních svazích vstoupila firma do sdružení podnikatelů SIRIUS a jejím sídle na Vodní ulici zřídila sběrnu oprav.

Od roku 1994 nakontaktovala firma postupně další zástupce renomovaných značek a rozšířila svoji působnost na území takřka celé Moravy.

V roce 1995 vychází firma vstříc požadavkům z řad obchodníků a zřizuje pobočku firmy v nově zrekonstruovaném objektu firmy HP Tronic ve Zlíně- Prštném. Brzy ovšem se ovšem i tato prostorová kapacita ukazuje jako nedostatečná a proto v r. 1997 se firma definitivně stěhuje do vlastních prostor ve Zlíně-Loukách.

V roce 2000 se firma stává servisní centrálou a distributorem náhradních dílů a příslušenství pro značky Moulinex a Krups v České republice. Na základě zvýšených prostorových požadavků byla proveda přístavba skladových a servisních prostor v lokalitě Zlín-Louky.

V roce 2006 vzniká KOFR-ELSPO s.r.o. – společnost s právní subjektivitou, která bude postupně přebírá činnost firmy.